| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, sunt in anul 1 la facultate, la buget, daca ma las acum de facultate si ma reinscriu peste 3 ani, sa zicem, trebuie platita taxa doar pe anul 1 sau pe toti anii?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Statul plătește 1 an universitar (deci nu poți face anul 1 de doua ori in regim de buget). Dacă întrerupi și reiei școala peste 3 ani, plătești doar anul I. Restul vor fi bugetati. Cu condiția sa nu te apuci de alta facultate.

1 răspuns:
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Singurul răspuns pe care ar trebui să îl iei în considerare este cel din partea secretariatului facultății tale pentru că doar el cunoaște toată metodologia în care este cuprinsă și situația ta, așa că dă un mail, sau du-te și întreabă fizic ori dă un telefon și explică-le situația ta și cu siguranță vei primi un răspuns.