| nimenisinimik a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si am o problema maricica. Diriginta noastra este si directoare si ne-a cerut ca pana luni sa avem portofoliile facute cu toate fisele si testele din clasele a 9-a si a 10-a.Eu stiam ca am toate testeke pastrate intr-un dulap bine pastrate, insa azi am aflat ca mama mea le-a aruncat.Se poate scadea nota la purtare pentru chestia asta, va zic ca diriginta este foarte sobra si stricta...si se irita destul de repede.

6 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Nu te-ar ierta.Este o scuză banală adusă la adresa dirigintei, asta va considera. Poate o să reuşeşti să faci rost de o parte din testele şi fişele din clasa a9 a şi a 10 a cu ajutorul vreunui coleg sau dacă mai ţii tu minte ce ţi-a dat, măcar să vadă binevoinţă. Dacă nu se poate, ori o pui pe mama ta să vorbească personal, ori o să iei o notă mică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Unde scrie in regulament ca neavand niste teste ti se scade nota la purtare?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu are cum sa iti scada nota la purtare dintr-atata lucru. Daca totusi nu vrei sa te certe, explica-i ce s-a intamplat si spune-i sa o sune pe mama ta. Sau roag-o pe mama ta sa o sune si sa-i explice happy

| Pinocchio a răspuns:

Depinde de bunavointa ei, in acest caz cred ca mama ta ar trebui sa vorbeasca personal cu diriginta.

| Mary012 a răspuns:

Da ca ii explici ce s-a intamplat. poate intelege. Daca nu ai testele si ai totul in regula cred ca e ok daca nu iti da 10 iti da 9.

| nimenisinimik explică (pentru Mary012):

Daca zici de nota de la purtare, e bai, la restul nu ma intereseaza.