| Master1312 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a, si-mi place de o fata, dar nu stiu cum sa o abordez si sa-i spun asta, mi-e putin rusine, solutii?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zâmbește-i.
Fi amabil cu ea.
Dacă cere ajutorul fi primul care îi răspunde.
Vorbește frumos de față cu ea.
Ajut-o eventual la teme.
Va observa ea ceva, și când își dă seama și simți că e momentul spune-i că o placiwinking

| Georgiana_Lucia_1996 a răspuns:

Buna! In primul rand, nu trebuie sa ii spui direct ca o placi, poate ca comportamentul ei o sa lase de dorit si este doar o fata frumoasa si proasta. Ai grija cand vorbesti cu ea sa nu te dai de gol. Si ca sa o abordezi sa vezi ce-i poate capul incearca sa te bagi in seama cu prieteni de pe laga ea, afala macar un punct comun sau un hobby de-al ei si apoi dezvolta asta si incearca abilitatea "vorbesc despre mine ca sa vorbesti despre tine" sigur va merge! Bafta!