| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a8-a si as vrea sa merg la profilul "Filologie" ( si mai sunt putin axat pe stiinte sociale), as vrea sa stiu ce baterie de baza este la filologie si cate ore pe saptamana se face lb. eng. si lb. romana, si daca profilul acesta se bazeaza mai mult pe teorie?

1 răspuns:
| sucre_3523 a răspuns:

Salut! Eu am terminat la filologie-bilingv. Da, profilul se bazeaza pe teorie, mate o sa faci doar a9a si a 10a.Eu la bilingv faceam 7 ore engleza(cu optionale). Probabil ca la filo normal, faci 5-6 de romana.