| RaduRadic a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a9a.Am intrat cu media 9.93.Eu la generala am fost intr-o clasa slaba si acum chiar daca au trecut 2 luni de scoala tot mi se pare ciudat deoarece la generala eu raspundeam mai mereu cel putin pe clasa a8a eram aroape in permanenta la tabla aproape toata ora iar acum daca nu stiu eu poate stiu vreo 20 sau mai multi.Prieteni de ai mei care au terminat liceul mi-au zis sa nu ma complex deoarece toti vor sa se afirme pe clasa a9a si a zis ca e din cauza ca eu la generala nu am avut concurenta iar acum dintr-odata am o concurenta foarte acerba.Ei mi-au zis ca nu ar trebui sa ma strez sa invat la toate materiile si sa ma axez doar pe materiile profilul(Mate info intensiv):mate, info, fizica si romana.Nasol e ca nu ma prea avantajeaza nici programul deoarece sunt dupa amiaza de la 14-20 si 13-20 si nu am atat de mult timp ca atunci cand eram dimineata.

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Si care e intrebarea? E normal sa fie o schimbare. E normal sa ai copii mai muti care stiu. Niciodata nu e ok sa fii cel mai destept dintre prosti. Zi mersi ca ai concurenta. Ca asa o sa fie mereu competitie si o sa va ambitionati unul pe altul.