| EdiEduard28 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a9a pe profilul Mate Info.Imi place foarte mult matematica si as vrea sa lucrez suplimentar.Imi puteti sugera niste culegeri/carti?

4 răspunsuri:
| NellieLovett a răspuns:

Daca iti place mult matematica, de ce sa nu mergi la olimpiada?
Gasesti pe olimpiade.ro subiecte de olimpiada din anii anteriori si, daca vrei, te poti abona la Gazeta Matematica.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Si mie imi place foarte mult matematica.

| EdiEduard28 explică (pentru NellieLovett):

Bună,NellieLovett.Cum se face abonanarea la Gazeta Matematica?

| NellieLovett a răspuns (pentru EdiEduard28):

Scuze, am raspuns fara sa ma documentez.Nu mai poti face abonament, dar poti achizitiona separat revistele. Abonamentele pe anul acesta se puteau face doar din 1 octombrie pana in 31 decembrie.Iti trimit un link:
http://gmb.ssmr.ro/despre/abonamente

| Marvinmiau a răspuns:

Culegere de clasa a 9-a de la paralela 45 sau de la clubul matematicienilor, după părerea mea sunc cele mai bune.