| TiberiuFasole a întrebat:

Salut, sunt la liceu, faza e ca, sunt tipul mai cuminte, timid, care nu are curaj sa ridice un deget in fata unui bataus. Faza e ca, in clasa sunt singurul timid, si asta e problema. Profesoarele noastre s-au adaptat cu stilul copiilor mai rai, si eu nu mai sunt nimic in clasa. Si, ma enerveaza, mereu, in pauze, fac galagie, se bat, incerc sa inchid ochii, dar tot ii aud. Ce sa fac? Ma simt un nimeni.

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Faptul că ești diferit de aceștia nu ar trebui să te facă să te simți un nimeni. Când aceștia pierd timpul comportându-se ca niște persoane needucate, căutând faimă și popularitate, tu poți doar să stai și să faci ceea ce îți place.
În viață îți alegi ceea ce vrei să fii.
Mă gândesc că poate din cauza faptului că nu ești ca cei din clasa ta, te simți respins, o persoană ce nu pare să își găsească un scop în viață. Dar trebuie să treci peste acest sentiment, și să privești înainte.
Vrei să fii ca ei?
De auzit, tot îi vei auzi. Trebuie doar să înveți să te concentrezi. Concentrează-te pe lucrurile importante, lasă-i pe ei.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pune-ti dopuri in urechi. Sunt foarte eficiente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te adaptezi cum poti. devii ca ei sau stai si induru. simplu

| aXandra a răspuns:

Eu spun să încerci să te schimbi. Adică... nu ne apărat. Încearcă să fii mai extrovertit. Dacă te deranjează zgomotele poți asculta muzică la căști, dar așa nu o să te integrezi. Și a nu te integra, poate însemna și depresie. Eu zic ca într-o zi să-ți iei inima în dinți și să încerci să-ți faci prieteni. Nu trebuie să te înțelegi cu toată lumea, dacă este o singură persoană este suficient: e prietenul tău, din clasa ta, din anii de liceu.

Baftă în integrarea deloc ușoară a experienței din liceu.