| Triada a întrebat:

Salut, Sunt Mihai am 19 ani si parintii mei sunt divortati si plecati in strainatate amandoi. Eu traiesc din salarul de 8 milioane. Care merg pe consumuri, si distractie( bautura, froguri, tigari, etc.) Nu mi-am mai vazut parintii de la varsta de 13 ani, cand a murit sora mea ( la 21 de ani ). Am avut o copilarie dramatica: venea tata acasa beat, imi vedeam parintii cum se bat, luam bataie de la taicami-o si eu si soramea. As vrea sa stiu si eu cum as putea sa imi gasesc rostul in viata? sa imi intemeiez o familie, sa imi vad viitorul fericit. As vrea si eu pe cineva langa mine insa nu pot pentru ca nu ar accepta nimeni un om ca mine. Nu imi gasesc rostul in viata, uneori imi vine ideea de a ma sinucide. As putea avea niste sfaturi de la voi? Daca da multumesc, si o sa apreciez fiecare fapt.happy

Răspuns Câştigător
| Andra1024 a răspuns:

Buna! E greu sa vezi ca parintii nu se inteleg si ttrebuie sa te imparti intre ei.Bravo tie ca esti independent si nu depinzi de nimeni.Treaba cu bautura drogurile si tiigarile nu e sanatooasa si nici nu iti aduce fericirea in viata.Imi pare rau pentru tune ca nu ti-ai vazut parintii de 6 ani dar trebuie sa fii tare.Condoleante pentru sora ta.Nu lasa amnitirile rele sa iti distruga viitorul. Uita toate certueile si bataile si incerca sa zambesti si sa fii optimist pentru un viitor mai bun.Cat despre familie ai doar 19 ani si parerea mea este ca ar trebui sa te distrezi mai intai si dupa o anumita varsta sa te gandesti sa iti intemeiezi o familie.Viitoru tau va fi fericit doar daca uiti trecutul dur si dramatic traiesti prezentul cu zambetul pe buze si iti formezi un viitor mai bun si fericit.Lumea nu trebuie sa te judece si sa nu te accepte din cauza trecutului tau si fii sigur ca iti vei gasi aleasa deoarece pentru fiecare exista jumatea.Departe de tine gandurile rele de sinucidere.O viata ai.Alta nu vei avea, Deci nu o irosi plangandu-ti de mila pentru ce a fost si bucura-te de fiecare zi la mazim. Sper sa te ajute vorbele mele.Mult succes in viata Mihai.

2 răspunsuri:
| Triada explică:

Sfat*

| Triada explică:

Multumesc Andrahappy