| Andrw_9095 a întrebat:

Saluthappy

Sunt noua pe aici si am o problema. Am 16 ani si am inceput asa. treptat sa fumez. chestia e ca atunci cand trag in piept [ la inceput nu stiam cum se face]ma ustura gatul si imi vine sa tusesc? oare de ce?

Mersihappy

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

EEE
Asa e la inceput mosulehappy
Cel mai greu e primul fumhappyPrimele luni...
Dupa umbli cu pachetu just belive mewinking
Orcum.eu iti zic ca asa e la inceput
Lasale` acu
Nu imi vinde gogosi cu " nu pot " si etc
Ca nu tinehappy
Lasa-te nu sunt bunehappy Eu in cele din urma ...am reusit sa le accept si acu am reusit sa le dau afara din viata mea
Trag rar...
Dar sunt constient ca nu e bine dar ***. asta e =]]

| εїз a răspuns:

Nu ai nicio problemă cu asta, e ceva normal, aşa mi s-a întâmplat şi mie. Nu ai de ce să-ţi faci griji.

| Mihαelα a răspuns:

Pentru ca pînă acum nu trăgeai fumul corect în piept, eu iţi dau un sfat, lasă-te de fumat cît de repede poti, fumatul nu numai ca dauneaza sanatăţii şi sistemului imunitar, dar creaza si o rapida dependenţă, eu aş da orice să nu mă fi apucat de fumat niciodata, din aceasta cauza dimineaţa cînd mă trezesc respir foarte greu, cînd fug sau ridic un deal obosesc foarte repede, şi pe deasupra îmi taie si pofta de mîncare, îmi nelinişteşte somnul, si devin mereu intr-o situaţie mai grea foarte agitată şi nervoasă, fumatul îmbătrîneşte, îngălbeneşte dinţii si mai are o mulţime de dezavantaje, si partea proastă este ca fumatul de obicei îl începem în perioada adolescenţei cînd ni se pare că daca fumăm suntem mai in pas cu lumea(moda). Lasă-te de fumat, pentru că din suflet iţi zic, o să ai doar de cîştigat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Andrw, lasă-l încolo de tras în piept! Ce e aia să tragi corect? Tu nu înţelegi că organismul tău respinge otrava pe care o bagi în el? Te rog mult, profită de asta şi lasă-te urgent de fumat. Când ai să te obişnuieşti, va fi mult mai greu. Mihaela are dreptate în tot ce spune. Succes!

| Andrw_9095 explică:

Rectific : ''chestia e ca atunci cand trag in piept [ la inceput nu stiam cum se face]ma ustura gatul si imi vine sa tusesc''

Fara semn de intrebare:d

| Andrw_9095 explică:

@мιнaﻉℓą Pai chestia e ca prima data cand am fumat, nu trageam in piept. Cand am inceput sa trag in piept, ma ustura gatul. Oare chiar nu trag corect in piept? cum sa trag corect?