| wolfrram a întrebat:

Salut,sunt pe clasa a 8-a si vreau sa ma duc mai departe la liceu la profilul filologie dupa aceea as vrea sa ma duc la facultatea de sport.Daca urmez aceasta facultate ce as putea sa ma fac dupa in afara de profesor de educatie fizica?
Va rog astept pareri, raspunsuri. Funda! mersi

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Te-ai gandit deja destul de departe...tocmai pana la facultate!
Eu am fost la filologie.E un profil usurel intr-adevar,dar e PLICTISEALA,orele trec foarte foarte greu,se face multa istorie,se face si latina, se fac obiecte la care se vorbeste mult si e multa teorie, iar mediile elevilor sunt destul de mari, e si greu sa ai medii mici la filo, ma refer la mediile generale.Se face si multa franceza.Nu stiu, e aiurea ca, de exemplu, eu pentru bacalaureat fiind la profilul filologie am dat la romana, istorie si geografie si nu am avut mai nimic de gandit, am avut de memorat mult si nu prea mi-am antrenat gandirea si nu e prea bine.Succes orice unde te vei duce!