| FaraNumePls a întrebat:

Sunt pe mate info, clasa a 9 a si pe primul semestru am ramas corigent la mate cu 4. Din iarna tot fac pregatire si la teste ma descurc macar de 6-7 dar profa imi da numai note de 5 si imi spune ca stie ca am copiat dar vrea ea sa fie buna cu mine rolling on the floor imi vine sa-i dau cu ceva in cap. Mie imi trebuie 6, nu 5 si o face intentionat, alti colegi iau note de 8-9 si copiaza, eu n-am copiat pana acum la mate )) Si când imi da testul corectat gen corecteaza cu rosu doar primul exercitiu pana când se aduna cateva puncte pentru 4.50 si dupa se opreste chiar daca si restul sunt corecte. E normal? Sau mai bine zis, e normala ea?rolling on the floor ce trebuie sa fac? Ma gândesc ca, chiar daca ii spui dirigintei... ea ce o sa faca? Doar nu vine la ea cu bata si ii zice sa ma treaca.
In incheiere, nu sunt un elev rau sau care vorbeste la ore deci nu vad ce ar avea ea de impartit cu mine )).
Dau funda

11 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Încearcă cu 'atenții'.

| FaraNumePls explică (pentru Catrice):

Asa a zis si mama prima data dar n am lasat o. Pur si simplu nu pot sa ma impac cu asta rolling on the floor gen mita (atentie) )) mersiii

| Catrice a răspuns (pentru FaraNumePls):

Încearcă atunci cu 'atențiile' negative.
O amenințare ici-colo, un șantaj. laughing

| FaraNumePls explică (pentru Catrice):

Am o criza de ras rolling on the floor) iti ador raspunsul, jurrrrr

| Catrice a răspuns (pentru FaraNumePls):

Am uitat sa spun ca trebuiesc filmate și puse pe net. big grin

| Andreeush a răspuns:

E urât ce face, încearcă să îi arăți că ai învățat.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Faza este ca și-a făcut o impresie proasta fata de tine.iar acum e cam greu sa o indrepti. Însă, sunt de acord cu tine, nu e deloc normal comportamentul ei. Poate are probleme psihice, mai știi? ‘)) In orice caz, spune-le dirigintei și părinților tai.și rezolva situația asta cât mai repede ca deja se termina anul. Știi ce zic, nu?

| FaraNumePls explică (pentru MariaEcaterina99Y):

E batrana, nu i mai putem corecta pornirile laughing ai mei stiau de fitele ei dar au zis ca data viitoare o sa mi dea nota mai mare, dar vad ca tot cu 5 am ramas. Merg peste ea daca e rolling on the floor
Mersiiiii

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru FaraNumePls):

Asa sa faci. ‘)))

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Ai 15-16 ani ce naiba. Vorbeste personal cu profa. Daca nu.Da-o naibi de materie ca mai bine absenta decat 4 si 5hee hee)

| geanina7990 a răspuns:

Se numeste defavorizare si eu o patesc crede-ma si e foarte nasol.Cred ca are ceva cu tine ca daca face chestii de genul si nu este deloc okay.Un elev ar trebui sa primeasca nota pe care o merita nu cat vrea profesorul sa-i puna.