| Anonim0491 a întrebat:

Sunt clasa a 8a, am rămas corigent la matematică pe primul semestru cu media 4.
Vreau extrem de mult sa muncesc pentru semestru care vine la romana dar mai ales la matematică sa pot lua un 6, 50 la mate si macar un 7, 50 la romana in examen.
La restul materiilor ma descurc (la chimie mai iau note mici uneori dar trec destul de usor cu media 6).
Cum as putea sa ma organizez pentru semestrul care vine? Cum pot intelege geometria mai bine?
La romana ma descurc destul de bine.
Astept cateva sfaturi care sa ma ajute.
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Trebuie să ai motivație să înveți, organizează timpul astfel încât să ai timp destul studiilor.

| ywar a răspuns:

Lasi netul si muncesti. Inveti, inveti, inveti! Te legi de scaun si pana nu inveti un capitol nu pleci de acolo. Asa se face performanta. Nu o sa te lase corigent, nu vin ei in vacanta sa-ti dea tie examen pentru a te trece. Munceste si o sa te treaca.

| Sayiumi a răspuns:

Cel mai bine e să faci cum fac și eu am încheiat cu 9 42 și știu că pot și mai mult pe mine părinți nu mă pun la treabă singura grijă e să învăț întrucât mi am propus să vorbesc cu mama mea de oarece viața mea de zi cu zi se ridica îmi a face temele și a sta pe telefon așa că am eliminat telefonul de oarece eu vineam de la școala și telefon până la 19 și după teme până la 23 cu pauze de telefon așa că mi am propus să inchei cu 10 sau 9 90 așa că am vorbit cu mama mea de bună voie să îți țină telefonul până la 20 iar eu vin la 14 30 sau 15 de la școală și până la 20 teme și învăț și de la 20 până la 22 sau 23 pot sta pe el de oarece dacă îl iau eu am mai facut așa dacă îl încui vitrina nu rezist să îl iau înapoi așa că dacă îl ia și îl incuie nu îl pot lua