| Spiderul a întrebat:

Salut, sunt un băiat de 21 de ani stau în Brașov de o lună, și întrebarea ar fi unde aș putea cunoaște o fată? Întreb lucrul acesta pentru că unde lucrez eu toate fetele tinere sunt măritate, și de aceea întreb lucrul ăsta, vreau seriozitate, nu vreau să aud în cluburi, că nu sunt tipul ăla de bărbat nesimțit, sunt doar un băiat cumsecade și cu bun simț care dorește să cunoască o fată, atâta tot.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu zic să nu îți bați așa mult capul cu asta. Când va fi, va fi. La 21 de ani cred că poți să ai și alte medii de socializare, nu doar munca. În plus e aiurea să le pui etichete la fete că sunt măritate sau nu, toate, de parcă tot ce zboară se mănâncă.

| OldSoul a răspuns:

Daca zici ca ai bunsimt si ca esti cumsecade, eu as zice ca ai putea incerca intr-o biblioteca.
Nu ar trebui sa intampini probleme, putin curaj, putina "smecherie" cat sa poti intra in vorba cu ea si restul ar trebui sa vina dela sine.
Alte variante ar fi prin parcuri, prin magazine, trebuie doar sa vrei. Pana la urma vrei doar sa socializezi.

| Clockwork a răspuns:

Fi interesant, misterios, etc. Daca mai esti si carismatic vei avea price data doresti, chiar si pe cele casatorite, trebuie sa fi cuceritor. Ceea ce nu pare fa esti. Biblioteci, cafenele, restaurante, baruri.