| anonim_4396 a întrebat:

Toata viata mea am fost foarte slab, fac in cateva saptamani 15 ani, iar intr-un timp mi-am gasit motivatia de a merge la sala si de a ma ingrasa, am incercat si acasa cateva saptamani dar este foarte greu din cauza lipsei echipamentului iar peste cateva zile, saptamani m-am gandit sa merg la sala. Le-am cerut ajutorul si sfatul prietenilor mei care fac sala sa ma ajute dar m-au luat in derâdere si mi-au spus ca o sa ma dea afara si ca o sa isi bata toti joc de mine iar altii nici macar nu m-au bagat in seama. Tin sa mentionez ca pot face 10 sau mai multe flotari diamant. Am 2 sali la care pot sa merg, la una din ele sunt aproape toti prietenii mei iar la cealalta doar cativa.
Mi-am pierdut toata motivatia... sad
Un sfat va rog ca numai pot sa stau sa rada toata lumea de mine.

1 răspuns:
| CosminCD a răspuns:

Salut! si eu eram o schija cand aveam 15 ani. De fapt am fost asa pana pe la 24 de ani. Nu trebuie sa te prea intereseze lucrul asta, parerea mea. Te-as sfatui, totusi, daca vrei sa te dezvolti, sa cauti ceva pe YouTube de facut exercitii acasa. Eu cred ca e ok! Sa stii ca `ingrasatul` nu este un avantaj. Unii isi doresc sa slabeasca si nu mai pot. Fii asa cum esti natural. Cei care rad de tine nu-ti sunt prieteni. Esti asa cum te-a croit Dumnezeu si nu trebuie sa fii suparat pentru asta. Succes iti doresc!