| king5151 a întrebat:

Dirigintele mi-a spus sa aduc scutire medicala de la medicul de familie, dar eu am absente nemotivate pe luna trecuta si medicul de familie mi-a spus ca nu poate sa imi dea scutire cu o luna in urma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Raman absente nemotivate (daca parintii tai nu-ti motiveaza absentele).

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta nu ai sanse sa duci scutire medicala si vei avea mota scazuta la purtare, la fiecare 10 absente, cate un punct.

| Sn4k3 a răspuns:

Scrii o cerere de motivare a absentelor.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca ii dadeai si tu 20-30 de lei, iti dadea scutire.

| king5151 explică (pentru Adrian5575):

Pai vrea sa spuna ca nu poate sa mi dea scutire pe o luna care a trecut.

| Adrian5575 a răspuns (pentru king5151):

Am inteles ce spui tu. Dar daca ii dadeai ceva bani, "uita" in ce luna e. Intelegi? Crezi ca il durea mâna sa treaca data respectiva? Astepta sa ii dai ceva. Mergi la alt doctor si te rezolva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adrian5575):

Mai incetati cu spaga, smecheriile si ilegalitatile, ca de aia nu aveti loc nicaieri, fiindca singuri va furati caciula.

| king5151 explică:

Ca nu poate sa imi dea scutire pe o luna in urma*, doar pe luna curenta

| eanadandre a răspuns:

Fa una de mana, vrei model?