| Panturu_Cristian_1978 a întrebat:

Salut, Toti Pentru Unu! Sunt clasa a 7-a si as vrea sa dau la liceul militar Dimitrie Cantemir. Insa mi-e putin frica de medii, nu de restul. In a 5-a am avut media 7 si ceva, in a 6-a am schimbat scolile si a crescut la 8.87, iar in a 7-a am avut 9 fix pe primul semestru. Va rog, puteti sa-mi spuneti daca macar merita sa-mi fac griji de medii? Deasemenea as dori niste detalii despre acest liceu. ( Cat de greu este, ce profesori sunt?, cum sunt colegii? si in cele din urma daca am voie cu laptop-ul big grin ) Daca aveti informatii in plus as dori sa le aud ^^. (Sau citesc tongue)

Răspuns Câştigător
| anamariamaluma a răspuns:

Colectivul la liceul militar este incredibil, colegii sunt super ok, profesorii nu sunt atat de severi si se ocupa de educatie, ai voie cu laptop-ul. Mediile tale sunt bunicele, dar depinde cat de bine te descurci la romana si la matematica deoarece pentru admitere dai niste teste si probe, banuiesc ca stii lucrul acesta. Merita sa incerci, nu ai nimic de pierdut, dosarul se depune pana pe 3 aprilie, dar ideea este ca daca hotarasti sa dai acolo, trebuie sa te pregatesti pentru proba sportiva, de ex sa iesi la alergat in fiecare seara, cca 2 km, sa faci tractiuni in parc, daca ai vreun parc in zona dotat si sa faci exercitii, sa dai tot ce ai mai bun din tine. Dar sa nu uiti si de testul grila la romana si la matematica, si el, de asemenea este foarte important

| Panturu_Cristian_1978 explică (pentru anamariamaluma):

Multumesc mult, Ana, chiar m-ai ajutat. Sa ai o zi cat mai frumoasa! happy

1 răspuns: