| Vasilină98 a întrebat:

Toti prietenii mei fumează, până și colegii din clasa mea și cand ieșim în oraș, ei fumează mereu și îmi tot spun să fumez și eu și câteodată fac mișto de mine, da' nu e vorba că s-ar lumea parinții mei de mine că fumez, pentru că am niște parinți foarte înțelegători, eu chiar nu vreau să fumez pentru că sunt conștient de sănătatea mea.

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Bravo ţie că nu fumezi! Nici nu trebuie, lasă-i pe colegii tăi să-şi bată joc de sănătatea lor, nu trebuie să fumezi şi tu doar pentru a fi la modă. Nici eu nu fumez şi au mai fost unele persoane care m-au întrebat când sau dacă am de gând să mă apuc şi eu de fumat, dar nu vreau, pentru că nu vreau să-mi distrug sănătatea şi costă destul de mult. E o risipă de bani treaba asta cu ţigările, sincer. Banii ăştia ar putea fi cheltuiţi pe alte lucruri mai utile.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca ei te obliga sa fumezi, atunci nu iti sunt prieteni, nu trebuie sa fumezi, pentru ca cineva sa discute cu tine.

| Diannee22 a răspuns:

Si faci foarte bine, nu baga lumea in seama, iti sugerez sa nu asculti de nimeni, stai departe de tigari happy