| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Totii sunt prietenii cu mine cand le iau, cand platesc in oras eu etc...Ei cand platesc ceva si pe urma cand nu am eu banii sa platesc imi reproseaza ca ei o platit o facut cinste etc..Mereu intalnesc astfel de prietenii ca reproseaza etc cand nu iau, cand nu am banii etc.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Renunta la ei

| Lzehxo a răspuns:

Cand se face o cinste se face din placere. Nu esti obligat. Reproseaza-le si tu.

| anonimaanbctpm a răspuns:

Oamenii de genul nu se pot numi prieteni.Ei profita de tine.Eu zic ca mai bine pastrezi distanta fata de ei pentru ca in afara sa iti cheltuiesti bani, altceva nu faci.Stiu cum e sa ai astfel de "prieteni", si eu am avut, dar m-am distantat de ei si a fost mai bine.Acum am o multime de prieteni adevarati pe care ma pot baza si langa care sunt fericita.la un moment dat o sa gasesti si tu adevarata prietenie