| Lorennn a întrebat:

Buna,am o relatie de un an jumatate, insa vreau sa va spun cate ceva despre prietenul meu...de fiecare data cand ma invita in oras sau imi cumpara ceva e cu neputință sa nu îmi ceară banii inapoi atat direct cat si indirect, de exemplu cand mergem sa mâncăm in oras mereu se preface ca ar vrea sa plătească el când de fapt la sfarsit îmi spune ca ar trebui sa plătesc eu, mi-e rusine sa ii spun in fata chestia asta insa relatia noastră nu se bazeaza pe jumijuma adica eu mai mereu platesc in locul lui si nu iti mai vine sa iesi in oras.In al doilea rand mereu observa imperfectul la mine si mi-l spune direct in fata.E foarte zgârcit de când suntem împreună nu am primit nimic de la el insa eu mereu i-am facut cadouri.Si la vara urmează sa merg si in strainatate sa muncesc pe termen lung...nu vrea sa vina cu mine si nici cum nu il pot face sa vrea.Eu țin mult la el insa dupa toate aceste gesturi nu stiu daca si el.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Vrea sa profite de pe tine si se vede clar asta.
Nu este ok sa nu faceti macar jumi juma si ar trebui sa ii spui.Cum el iti arunca cu defecte in fata sau mananca pe bani tai asa cred ca trebuie sa ii spui si tu lui in fata ca te-ai cam saturat.
Vezi tu cum unele persoanaje de pe aici cand e pus un barbat in lumina proasta sar de fund in sus ca nu le vina sa creada ca mai sunt si barbati nesimtiti nu doar femei deci mai sunt cazuri poti sa te astepti la orce.

9 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

De ce ți mult la el?
Fă un test. Încearcă 2-3 săptămâni să nu mai plătești tu nimic.
S-ar putea să ai o mare surpriză. Neplăcută.
Cât de greu e să-ți dai seama că profită de tine?
Sau poate deja știi lucrul ăsta dar îl accepți.
Așa îți cumperi "nesingurătatea"?

| Lorennn explică (pentru Hammurabi):

Crede-ma ca am încercat insa mai bine lasi de la tine si plătești tu fac il costa atat de mult! E o persoana care se gândeste doar la el si nu ține cont de amanunte.Iar eu nu sunt genul de fata care sa se toate sa ii plătească ceva.Mai bine ma lipsesc când il aud ca "auzi ai si tu 60 lei sa plătim ce am comandat"
Nu e genul care sa zica hai sa punem amândoi.Ma duce cu vorba ca lasa ca iti dau eu bani...in fine nu stiu daca o relatie ar trebui sa fie asa

| Hammurabi a răspuns (pentru Lorennn):

Nu, nu e nimic corect aici. El profită de tine. Și ăsta nu e un semn bun. Dacă te-ar iubi și ar ține la tine cu adevărat, cu siguranță nu ar face așa ceva.
Crede-mă, nu e ceva de viitor. Mai devreme sau mai târziu îți va părea rău că ai pierdut timpul cu el.
Știu cum e, știu că speri până în ultima clipă că poate totuși...
Dar nu se va schimba nimic. De obicei e din ce în ce mai rău.

| Lorennn explică (pentru Hammurabi):

Multumesc! am sa tin cont de ceea ce ai spus

| Necunoscut112 a răspuns:

Cu atât mai bine că nu vrea să vină cu tine. Situaţia e clară şi e timpul să iei atitudine. Next! Bărbaţi sunt peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino la mine, muncesc în Dublin de anul trecutwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Eu zic sa continui relatia cu el, pentru ca orice prost are nevoie de fraera lui?
Si bine iti face, meriti sa fii si mai umilta, daca a vazut ca-i merge, de ce sa nu te tina de gasca?

| LG280 a răspuns:

E clar ca trebuie sa inchei socotelile cu el cat mai rapid. Genul asta de oameni nu se schimba.