| Georgel1122283 a întrebat:

Salut TPU, aceasta este mica povestioară a unui prieten și m-aș bucura dacă vă dați cu pararea "Acum ceva timp am vorbit cu o fată, foarte drăguță și mi se părea și sinceră cu mine, ne înțelegeam foarte bine, dar îmi răspundea destul de greu, și mereu baga destule scuze precum(am fost ft ocupată sau chestii). Am încetat sa mai vorbesc cu ea când a trecut de la a vorbit de 3-4 ori pe zi trepata la 1 singura data sau să răspundă o zi da una nu. Acum îmi vede foarte repede story urile. Credeți că nu a fost sinceră de la început și a vorbit cu mine din plictiseală? Vreau sa menționez faptul că încă nu aveam o relație deoarece ea plăcea pe alt băiat, dar am continuat deoarece niciodată nu știi unde te duce viața. Mulțumesc anticipat TPU pentru răspuns"

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă nu e la etaoadin viata în care e interesat de căsătorie prietenul ar fi mai fericita dacă ar lasă toate fetele în pace, e doar risipă de tipm și energie.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, a fost si este o relatie de plictiseala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu interpretez ca da, a vorbit cu tine din plictiseala.Cand esti interesat de cineva faci un efort sa porti o discutie cap coada, apoi stabilit eventual o intalnire.Mie mi se pare foarte obositor ce se intampla in prezent in online.Adica sa raspunzi acum, apoi peste o ora sau o zi, iar in acest fel o conversatie care in mod normal ar fi trebuit sa dureze 15 minute in viata reala, se intinde pe o saptamana.Not cool.Semnaleaza lipsa de interes, de respect pentru tine si timpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să mă adresez la persoana ta.
Părerea mea e că pentru ea nu erai o prioritate, ci o optiune, dat fiind că vorbea cu tine când avea chef și răspundea mai greu.
In al doilea rând, tu ai riscat mult și nu a fost prea cugetat să vorbești cu o tipă care era deja într-o relație. Trebuie sa respecți relațiile altora și să nu te bagi peste ele.

| Georgel1122283 explică (pentru anonim_4396):

Nu era într-o relație, ba chiar acel tip nu era interesat de ea și el avea la rândul său relație