| vlady434 a întrebat:

Acum cateva zile a murit un vecin de-al meu. Desi il cunosteam de cand eram mic,si pot sa spun ca m-am inteles mereu bine cu el, am simtit deloc "durerea desparitii", adica nu mi-a venit sa plang.Stateam pur si simplu si ma uitam la rudere lui care plangeam, si eu eram singurul care nu plangea.Credeti ca este normal sa nu plang la inmormantari? Adica nu mi-a venit deloc sa plang,parca nu s-ar fi intamplat nimic, Ce inseamna asta? Multumesc.
P.S.:se poate interpreta ca dovada de indiferenta/nesimtire?

Răspuns Câştigător
| IonelaMV a răspuns:

Părerea mea este că această moarte a venit brusc și tu încă nu realizezi că a murit,nu ești conștient încă,nu se poate interpreta ca dovada de indiferență/nesimțire, fiecare om are sentimentele lui, reacția lui, nu este ceva scos din comun că nu ai plâns, este ceva normal.Condoleanțe!
Sper că te-am putut ajuta! :*

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nici eu nu plang la inmormantari, fie vecin fie ruda[bine ca am momente de,, pareri de rau insotite de reprize de plans,, dar cu efect intarziat]

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Aceea persoana nu a reprezentat o parte importanta din viata ta si daca nu erai ruda cu el nu vad motive de ce ai plange. P.S:La o inmormantare nu e nevoie neaparat sa plangi ci doar sa pastrezi cateva clipe in cinstea acelui om. Sper ca te-am ajutat.