| GeorgeMarian17 a întrebat:

Acum câteva zile am visat o fata care stătea lângă mine și m-a pupat pe obraz. Cunosc fata respectiva și îmi cam place de ea, mereu când ma vede se uita la mine și după se uita imediat în alta parte, vreau sa știu ce am de făcut și dacă visul are vreo legătura cu sentimentele fata de mine, va rog dați-mi un sfat. Ofer funda pentru cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Visul nu are legatura cu realitatea, ai visat pentru ca te gandesti la fata.
Se poate ca fata sa te placa si sa fie timida. Priveste-o in ochi si zambeste-i cand ii surprinzi privirea. Incearca sa intri in vorba cu ea. Daca merge, propune-i sa o conduci acasa, sau invit-o pe afara la o plimbare sau un suc. Nu te grabi cu declaratiile, o fata timida se sperie usor, te va refuza si ai pierdut-o. Cand vorbiti fa-i complimente (nu tot timpul, cand si cand, discrete si in cuvinte alese). Daca va intalniti ofera-i un trandafir rosu. Nu te grabi, construieste-ti relatia cu rabdare.

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

In sfarsit, cineva care nu intreaba "Ce semnificatie are visul", ci "Ce semnificatie are visul in relatie cu mine?".
Visele sunt, dupa cum spune stiinta, reprezentari ale subconstientului, lucruri de care nu esti constient, sau carora nu prea le acorzi asa multa atentie.
De exemplu, daca mergi pe strada, dintr-un punct A intr-un punct B, si pe drum vezi... sa zicem 1000 de persoana, tu n-o sa ti minte, probabil mai mult de 3 in toata ziua respectiva, dar subconstientul tau o sa-si aminteasca fetele multor oameni, pentru mult timp.
Asa ca este posibil sa visezi o persoana de cele 1000, tu sa te intrebi "De ce as visa asta, nu cunosc persoana respectiva", si de fapt sa o cunosti, cel putin vizual.
Asa ca si visul tau este tot o reprezentare a subconstientului.
Si tinand cont de continutul visului, e cam evidenta semnificatia sa, si anume faptul ca-ti place de persoana respectiva, iar subconstientul incearca sa-ti spuna chestia asta printr-un vis.
Visele apar de mult ori din dorinta asa ca daca iti place de fata, vorbeste cu ea, nu fi timid, si vezi ce iese.