| anonim_4396 a întrebat:

aici va rog doar cei din Ploiesti sau din alte localitati din Prahova care ati fost/sunteti pe vreun liceu din Ploiesti sa se uite la intrebare, eu in zilele acestea trebuie sa fac optiunile de licee, ca profil vreau sa intru pe mate-info, iar cu media mea (9, 63) as putea intra aproape pe orice liceu cu aproape orice profil. Dar toata lumea vorbeste despre fitosi si bogati in Ploiesti, in special in liceele din centru, doua licee la care ma gandesc sunt Lmv sau Caragiale, insa nu stiu nimic de cum se ajunge acolo (tren+pe jos, microbuz, microbuz+tramvai) si nici unde ar fi mai frumos, unde profesorii sunt mai ok, ideea este ca eu intru pe mate-info cu intentia de a continua cu informatica, adica nu ma prea intereseaza unele materii si prin urmare nu vreau sa am profesori excesivi la materii precum religie, va rog cei care sunteti sau ati fost pe licee sa imi recomandati sau sa imi spuneti cate ceva despre liceele astea mai mari. (DOAR DACA ATI FOST SAU SUNTETI PE LICEU, ca asa orice profesor sau elev care a auzit de la parinti sau profesori o sa spuna ca e bine pe nu stiu ce liceu ca e foarte bun, ei nu traiesc sau au trait acolo in clasa sa vada cum se petrec orele si cum sunt profesorii)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu mă interesează fițele tale sau ale altora, vrei să faci școală, te duci in centru la cel mai bun liceu. punct

| DizzoRO a răspuns (pentru sierra1):

Degeaba fac "scoala" daca traiesc in chin aia 4 ani, cum adica cel mai bun? Eu zic recomandare si tu imi zici cel mai bun, toti spun ceva diferit despre orice liceu, ce ar trebui eu sa inteleg cand zici "cel mai bun liceu"?

| sierra1 a răspuns (pentru DizzoRO):

"cum adica cel mai bun?" - pune mânuța și citește

https://www.telegrama.ro/......-2019.html

| DizzoRO a răspuns (pentru sierra1):

Cat de mult m-ai lamurit... fix alea 2 licee intre care nu stiu sa aleg au 100%, deci practic mi-ai raspuns ceva ce deja am in intrebare.

| sierra1 a răspuns:

"doua licee la care ma gandesc Sunt Lmv sau Caragiale, insa nu stiu nimic de cum se ajunge acolo (tren+pe jos, microbuz, microbuz+tramvai)"

a, tu ești cel venit din moldova sovietică, e explicabil