| yuyuhakushofan a întrebat:

am 14 ani, 46 kilograme nu stiu exact inaltimea putin peste 1.60 si intrebarea mea este de la ce varsta e recomandat sa fac sala fara sa "raman mic" adica acele exercitii care iti afecteaza cresterea. cam asta am auzit. sunt din pitesti si as vrea sa stiu ce sala imi recomandati si de ce.
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Primu_GigiBecali_1980 a răspuns:

Bun eu ma pricep am 15 ani si fac culturism fi foarte atent varsta ideala este de 16 17 ani atunci ai avea o inaltime semnificativa ai grija cum faci seri scurte cu haltere mici nu te forta si nu incepe fara o incalzire gen 30 flotari exercitile ce iti pot afecta cresterea implica greutati mari sau exerciti complicate

| yuyuhakushofan explică (pentru Primu_GigiBecali_1980):

Deci sa zicem ca incep pe la 16 ani, ce exercitii imi recomanzi? Eu vreau sa fac sala pentru conditia fizica. Pe primul plan ar fi abdomenul, cam ce as vrea eu sa lucrez, acum astept si parerea ta. Da-mi un raspuns si funda e a ta happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care ar fi acele exercitii care iti afecteaza cresterea?

| Hexiled a răspuns:

Mie mi-a zis cineva ca nu ma mai dezvolt si a zis ca pot face de la 19-20 ani atunci cand sunt destul de dezvoltat vot+funda?