| anonim_4396 a întrebat:

..Am 14 ani jumate 154cm si 47 de kg.Ce exerciti imi recomandati sa slabesc 2-3 kg cam in 2 saptamani asa..Si ce sa nu mai mananc pentru a slabi. FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Dyxxuu a răspuns:

In recomand sa faci sport, sa bei minim 2 litri de apa pe zi, sa elimini alimentele de culoare alba(ex: cartoful, painea alba) deoarece sporesc apetitul, este recomandat sa metii cele 3 mese obligatorii, dupa parerea mea, dimineata ceva usor, la pranz se acc o masa puutin mai consistenta si seara poti manca o fructa, si sa nu mananci dupa ora 6. Cam asta poti face happy.

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Recomand cu caldura jogging-ul insa ai grija cu vremea, pericolul de raceala e mare. 4-5 km pe zi e relativ simplu de realizat pentru fiecare iar in doar 2-3 saptamani se vad rezultatele. Recomand ceaiurile si de asemenea alimentatia echilibrata: legume, carne de pui, curcan, peste, pui (exclus porc, bine de evitat si vita). De asemenea alege fructele in detrimentul dulciurilor.

| cristiiiiiii a răspuns:

Trebuie sa faci sport si sa renunti la grasimi, dulciuri, chipsuri, fast-food, bauturi acidulate

| Deliiiia a răspuns:

Nu manca dupa ora 6, renunta la mancarae grasa si nesanatoasa si un pic de miscare de dimineata. Succes!

| Resurrection a răspuns:

Flotari,tractiuni la bara, abdomene si putin jogging.

| TheSmith a răspuns:

La 14 ani vrei sa slabesti? traieste-ti copilaria!

| Fatha_Rea_Deea_1997 a răspuns:

rolling on the floor La 14 ani vrei sa slabesti? Glumesti, nu? smug

Eu am 15 ani si am 45 de kile si vreau sa ma ingras si nu stiu cum laughing Si tu la 14 ani vrei sa slabesti! laughing))