| superboy45 a întrebat:

Cum as putea sa slabesc in maxim 4 saptamani...dar nu peste tot in general doar la burta, si nu este un strat foarte mare de grasime si cred ca, cu niste exerciti in 4 saptamani as putea slabi. si aici intervine problema, nu as vrea sa ma duc la sala si daca mi-ati putea zice ce sa mananc ce sa nu mananc si ce exerciti sa fac m-ar ajuta foarte mult. P.S: Dau vot+funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Nu slabesti doar unde vrei tu. corpul asa este facut. cand slabesti, slabesti peste tot si, culmea, ultimul loc este burta. asta dat faptului ca stomacul isi pastreaza rezerva de grasime in zona sa pentru "zile negre". deci ce intrebi tu este imposibil.NU ai cum sa slabesti DOAR intr-o zona, mai ales daca acea zona este burta.

dat burta jos este 90% alimentatie corecta, 10% exercitiu. la alimentatie scade carbohidratii ca si cantitate, mareste proteinele (adica nu mai mananci paine, orez, cartofi la fel de mult, bagi mai multa carne alba, lactate, oua). prostia cu fructe si legume este buna la vitamine si minerale, dar ambele au carbohidrati. ma rog, irelevant. este de ajuns sa scazi in cantitate cele sus mentionate. renunti pe cat posibil la zahar (corpul nu poate procesa decat 6 grame pe zi, restul se depun). prajelile la fel (toxicitate care nu ajuta cu nimic la un corp frumos). ps. cand am zis zahar ma refer la ORICE contine acest lucru. prajituri, torturi, sucuri, etc.

la capitolul antrenament si exercitii. faci cardio. minim 20 de minute pe zi. alege: alergat, bicicleta, inot, sarit coarda, role, antrenamente precum insanity workout, p90x.

de slabit, poti slabi si acasa, ce treaba are sala?

ps. ABDOMENELE NU AJUTA. alea sunt pentru masa musculara, nu pentru slabit

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Solutia e simpla: miscare si dieta. Iata cateva sfaturi ce te pot ajuta sa iti constientizezi obiceiurile alimentare si sa actionezi in consecinta. http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| DyaDidy06 a răspuns:

Te duci la nutritionist sau la sala. Dar mai bine la nutritionist