| Antoonel a întrebat:

Am 14 ani si am o problema foarte grava cu cosurile. De cateva luni(poate 1 an) imi apar foarte mult cosuri DOAR pe frunte. Stiti de ce? Nu cred ca e din cauza pubertatii, fiindca sunt prea mari. Stiti vreun tratament sau? ca sunt singurul din clasa care are cosuri de'astea asa mari

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Am o prietenă care are coșuri doar pe frunte. Fruntea ei era plină de coșuri, nu aveai loc nici măcar să pui un deget, până când şi-a cumpărat o cremă pentru coșuri de la oriflame.
L-a folosit câteva zile, şi sinceră să fiu, se poate vedea o diferență foarte mare.
Aceasta este crema dacă te interesează: http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=24752

| PonciK3214 a răspuns:

Cosurile apar din cauza porilor in care ramine blocata grasimea, nu le stoarce pot avea urmari periculoase, Zinerit am auzit ca e un preparat bun pentru cosuri,
Pa kiss

| AngelliGina1981 a răspuns:

Marimea cosurilor nu dicteaza cauza, deci e foarte posibil sa fie pubertatea, ai paispe ani pana la urma, asta e floarea pubertatii. Daca ai breton care iti cade pe frunte e posibil sa fie din cauza lui, pentru ca uleiul de pe par aluneca pe piele si iti blocheaza porii, deci incearca sa te speli mai des pe par sau sa scapi de breton. In medicina antica chineza cosurile pe frunte erau( si sunt) un simbol al deshidratarii deci bea apa (stiu ca ti-e lene sa cari sticla cu apa dupa tine, insa alegi asta sau cosurile). Si bea apa, nu suc, sucurile deshidrateaza (au efect diuretic). De altfel, poate ai un tic in care iti atingi fruntea, incearca sa te surprinzi facand asta, poate nu iti dai seama ca atunci cand te concentrezi iti atungi fruntea. Succes!

| LolLzz a răspuns:

Pot aparea cosuri si daca ai breton, sau daca ai avut acum putin timp si era destul de lung