| dannycrtsz a întrebat:

De la un timp imi apar tot mai multe cosuri (zona gat-frunte). Nu stiu din ce cauza, poate de la barbierit? Intr-o zi am aplicat o crema (triamcinolon) pe un cos urat, mi s-a parut eficienta si am folosit-o mai des, o fi din cauza ei?
Am trecut de perioada pubertatii, am aproape 19 ani...
Spuneti-mi cum sa scap de cosurile astea urate va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic pentru ca nu e de gluma cu cosurile astea, sa stii ca si un prieten de-al meu avea si sa sus la medic si acum nu le mai are, sper ca te-am ajutat pa.

| iCappy a răspuns:

Poti avea acneee, o boala nu foarte periculoase dar e bine sa te duci la medic sa-ti prescrie el cateva creme pe care sa le iei pe cale naturala.
Fundita?

| dannycrtsz explică:

Nu pare asa de grav pentru drumul la medic (nu e vorba de lene dar iar imi vor trebui ceva hartii si mnaa.). Cosurile nu sunt asa multe si evidente, dar apar cam in aceleasi locuri. Deci speram sa imi recomandati voi ceva.