| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si eu o problema destul de comuna, cred.
As vrea sa imi maresc masa muscular dar fara sa trag de fiare pentru ca am auzit mai multe persoane ca nu e bine sa merg de la varsta asta la sala si as vrea sa imi sugerati niste exerciti care sa mareasca bicepsul, triciepsul, pectoralul, abdomenul si muschi spatelui (trapezi), si daca ati putea sa imi sugerati ceva nutrimente sau suplimente dar nu steroizi, in principal niste exerciti. Multumesc anticipat! Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| sTiCookie a răspuns:

Cele mai bune sunt flotarile incepe de la 10-15 pe zi pana la 60: poti face ca sub maini sa pui ceva mai inalt si sa ajungi pana la pamant si iti zic ca in 2 saptamani cel putin o sa vezi o schimbare dar asta inseamna sa infrangi durerea cand le faci

2 răspunsuri:
| ReneesmeCullen a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa faci exercitii singur si nici sa iei nutrimente. Si eu am 14 si am niste probleme cu spatele. Am mers la gimnastica si in 3 luni aratam mai bine ca cel mai musculos baiat din clasa. Am abdomenul mai tare ca al lui si mi s-a latit si spatele. Daca imi incord muschii nu simt nici o lovitura. E chiar calumea. ar trebui sa incerci.

| MrBlack321 a răspuns:

Bv...să nu te duci la sală.te strică..mai bine fa acasa flotari, abdomene etc. De ex. In clasa mea am 5 colegi care fac sală si vs mine nu se pune nici unul...is mult mai facut ca ei big grin