| XxAndreiMasterxX a întrebat:

am 14 ani si sunt din jud rm.valcea. am o problema mama si cu tata sunt plecati in italia eu stau la bunici si bunici mei defiecaredata cand bunica mea e la servici bunicul meu se imbata si face scandaluri o injura ca face ca drege ea lucreaza la motel cozia in calimanesti la 20 km de valcea noi stam in orasi la valcea bunicameo se imbata face scandaluri urla tipa eu nu mai suport asa e zio de zi cand bunicamea e la servici lucreaza 1 zi si 1 zi ce ma sfatuiti sa fac am vb deja cu mama si tata si ei nu ma pot lua acolo inca pentru ca nu mai sunt inscrieri la scoala nu se mai fac si bunicul meu urla tipa il injura pe patronul lu bunicamea spunandu-i ca merge cu el stiti la ce ma refer. e bunicameo vitreg sta cu bunica de 25 de ani inainte bunicamea era in somaz lucra doar duminica si cateodata sambata si asa erau scandaluri ca era la servici acum a inceput teroare de cand bunicamea lucreaza 1 zi si o zi. bunicamea ieri i-a zis sa nu mai faca scandal dar el nimic eu deja nu-l mai suport si mama stie tot ei ar vrea sa poata sa faca ceva dar lucreaza in italia si locurile la scoala nu mai sunt ca sa ma poata lua acolo sfatuitima voi ce sa fac.

3 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Nu poti merge in Italia totusi si sa sari peste un an de scoala?, din cate stiu eu acolo materiile sunt chiar mai usoare ca la noi si intre timp inveti si limba.

| XxAndreiMasterxX explică:

Noname pai numai cand e ea la servici si daca nu`i raspunde la tel iese cearta mare cand vn acasa si acum cred ca a plecat la ea la servici sa faca scandal

| BuBuLetS a răspuns:

Poi na, eu te sfatuiesc sa astepti sa se termine anul acesta scolar, iar la anul te vei duce in Italia la scoala. Iar in legatura cu bunicul tau te sfatuiesc pe tine si pe bunica ta, ca atunci cand bunicul tau este beat sa-l lasati in pace.