| mentolol a întrebat:

Salut TPU am 14 ani si vreau sa strang bani sau sa fac niste banuti, deoarece vreau sa strang pentru bicicleta la vara si pentru niste adidasi si niste haine.dau funda pentru cine ma ajutabig grin

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai te ajuti singur, ca noi nu putem sa muncim in locul tau!

Mergi pe la vecini sau la bunici si cere-le de munca in gradina si curte, ca sa te plateasca si sa strangi banuti!

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai putea lua in considerare si sa vinzi din dulapul tau ce haine sunt inca decente sau chiar noi cu eticheta. Asta, desigur, daca ai din astea. Sau te poti oferi sa repari ceva electronice mici, pe la membrii familiei, sa instalezi windows-ul si alte chestii legate de pc?

| mentolol explică (pentru dullcat):

Buna idee, voi incerca

| AdioTPU a răspuns:

Poți strânge din alocație.

| mentolol explică (pentru AdioTPU):

Maica-mea nu imi da alocatia..cand o intreb imi zice ca din ea ma hraneste etchee hee

| dullcat a răspuns (pentru mentolol):

:)) Raspuns tipic pentru mamele din Romania. Uite ceva amuzant in aceeasi idee. https://www.instagram.com/reel/Cq3MhxJJfCE/

| darrio2007 a răspuns (pentru dullcat):

Tipic si normal.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Poți oferi meditații copiilor sau sa lucrezi pe la locuri de joaca pentru copii.

| anonima4552 a răspuns:

Cauta locuri unde poti lucra part timehappy

| rmntvrfo a răspuns:

Daca te pricepi la o materie anume la scoala poti medita copii, de clase mai mici, sau de orice clasa crezi tu ca stapanesti materia.Te familiarizezi cu programa, daca esti la liceu poti medita copii de a 8 a, pentru evaluarea nationala. Nu te baga in asa ceva totusi daca nu stapanesti materia bine si nu esti de fel o persoana rabdatoare si care sa poata sa explice anumite lucruri