| WinnieOnSteroids a întrebat:

am 15 ani si 1.85, joc mult baschet si sunt foarte bun la acest sport. Intrebarea mea este daca as putea intra intr-un club de baschet din America la aceasta varsta. Daca nu, la cati ani? Precizez ca medicii mi-au zis ca pe la 1.95 tot ajung, pentru ca e genetic inaltimea la mine. Funda pentru cel mai complet raspuns.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar vrea o echipă din America să te recruteze? Să zicem că eşti foarte bun, cel mai bun din actuala ta echipă la baschet. Dar sunt alţi 10000 în România de 18 ori mai buni ca tine, dar nici măcar ei nu aspiră să ajungă în America.
Totuşi, e bine să visezi. Nu contează vârsta, dacă vrei să te înscri la un club de baschet din America mută-te cu familia acolo. Spune-le să vândă casa, să îşi lase slujbele, familia, totul baltă doar ca să mergi tu la o echipă de baschet.

| SpookyKid a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii major
si in al doilea rand...cred a ai niste vise cam mari, dar nu reau sa te descurajez daca crezi ca esti destul de bun continua si sper sa fii admis mai tarziu