| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o intrebare am 16 ani si as vrea sa ma apuc de un sport.Stiu ca suna cam ciudat sa ma apuc la varsta asta ca majoritatea se apuca la varste mai fragede dar din cauza unor probleme nu am putut practica niciun sport pana acum. Ideea este ca eu am fost pasionat de atletism si m-am dus la un club dar am dat de un antrenor care si-a batut joc in sensul ca nu se ocupa de noi statea si fuma si vorbea cu prrieteni si singurul lucru care mi-l spunea e ca nu fac nimic bine. Adevarul este ca am renuntat. Acuma nu stiu ce sport as putea face. De asemenea un avantaj pe care il am este faptul ca am 1.85 inaltimea si sunt slabut.As fi foarte recunoscator daca ni-ati da niste sfaturi. Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, Ionel!
Mai demult am vrut sa impresionez o fata.
Voia sa ma vada ca fac un sport. Sa ma mai ingras, fac muschi etc.

Nu mi-a spus nimic ea, doar cu subinteles.
Era motivatia mea.

Asadar, m-am apucat sa fac flotari. Nu eram in stare sa fac nici macar una, stand in genunchi.
In mod normal, as fi renuntat de mult, dar am continuat, si am continuat pana am facut o flotare, apoi doua, apoi 10 si tot asa.
Dupa ce am inceput sa ma descurc la fltoari, am trecut la tractiuni.
Aceeasi poveste!
Nu puteam sa fac niciuna, dar stateam atarnat de bara aia pana nu mai puteam. Apoi am inceput sa fac jumatate de tractiune, apoi o tractiune, apoi 5 si tot asa.
Am trecut la exercitii pentru picioare. Apoi antebrate, apoi umeri si tot asa.
Nu am mers la sala, deoarece imi placea atat de mult ceea ce faceam si ma epuiza, incat nu aveam nevoie de sala.
Stiam ca ceea ce fac este bine si suficient.

Apoi am intrat pe internet si cautam ce alte exercitii sa mai fac, pana am aflat ca ceea ce faceam eu era un "trend" nou:

Calisthenics.

Si da...
Cauta pe YouTube: Calisthenics si te poti inspira de acolo.
Sper ca ti-am fost de folost.

O seara buna!
Paul

PS: Vreau sa ajung rank 1 pe TPU.ro, aici este videoclipul de prezentare a proiectului: https://www.youtube.com/watch?v=MTLY2OKvWkk

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi mai poti da te rog un link la canalul tau de yt sa dau subscribe. Plss

2 răspunsuri:
| RăzvanUCV1948 a răspuns:

Alege un sport care să îți placă, și practică-l!
Baftă!