| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

am 15 ani și va rog sa nu mă luați la mișto.
Am nevoie de niște lecții de viață daca pot sa le zic asa.
1. Vreau sa mă schimb, sa nu mai fiu băiatul ăla bun care iartă mereu, vreau sa mă schimb nu toți mai merita bunatate, e liceul și n-am chef sa stric anii ăstia doar pentru ca sunt bun, n-am chef sa fiu făcut de cacao.
2. Vreau sa dau replicile când cineva mă ataca in cuvinte, pentru ca nu le am la mine când vine vorba despre ăsta.
3.Cum pot sa am vrajeala la fete? Sunt sigur ca știți despre ce vorbesc.
4.Sunt complexat de nasul meu, e mare și nu mă pot accepta așa cum sunt, vreau sa trec definitiv peste complexul ăsta.
5.Ce pot sa vorbesc cu o fata prima data gen prin mesaje, pentru ca se plictisesc multe cand încep cu întrebări sa aflu lucruri despre ele.
Sa ies cu ele pe afară?
Sa le fac sa rada?
Niște glume bune.
Orice m-ar ajuta e bine venit.
Am avut relații dar nu știu ce sa zic.
Sper ca mă luați în serios.
Nu faceți mișto ca vai la 15 ani si nu stiu ce.
Dau funda.
Orice m-ar mai putea ajuta, va mulțumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Beyou799 a răspuns:

Nu asculta rautatile si nu trebuie sa fii rau! Fii bun dar nu te lasa calcat in picioare! Chiar vrei sa fii ca orice adunatura de adolescenti care au doar tampenii in cap si sunt vazuti atat de rau de toata lumea si jigniti pe buna dreptate? Nu cred, sa nu le permiti si sa te impui prin cuvinte inteligente, asta e altceva! Daca esti manierat, politicos, te porti frumos, asa vei cuceri o fata deosebita, daca vrei sa fii ca orice bataus fara vocabular si caracter, maxim vei atrage niste fete cu o inteligenta inferioara cu un vocabular de oribil de iti va fi rusine sa iesiti impreuna. Fii prietenos cu toti si sociabil ca sa-ti faci prieteni, asta trebuie sa faci. Caracterul il face pe om, inteligenta, nimic altceva.
Cat despre nasul tau, un mic secret, in adolescenta cu totii avem complexe exagerate, asa poate ti se pare, dar nu inseamna ca asa si este, si chiar si asa, nasul e cel mai putin observabil. Alte trasaturi atrag atentia. Daca iti place de o fata, ofera-te sa o ajuti, sa te porti mereu frumos cu ea, ascult-o cand are ceva de spus, poti face glume finute, nu din acelea proaste ca imediat va pleca, ii poti da mesaj cu "buna,(numele fetei), ce faci?", este foarte important sa ii mentionezi numele cand i te adresezi, va avea o mica emotie. Daca vezi ca nu raspunde, sau daca raspunde, cere-i parerea despre un film, sau sa iti recomande unul, despre o piesa frumoasa (ca sa nu fii evident din prima), incet, incet, va ajunge sa placa daca deja nu te place. Ii mai trimiti din cand in cand cate o poza cu cate o gluma amuzanta dar de bun simt, ii mai ceri parerea in legatura cu o tema, si incet incet, intrati in alte subiecte, de exemplu "ce parere ai despre acest film? Mi l-a recomandat cineva, dupa descriere, crezi ca merita? Sau ..ai idee de vreun film de actiune sau unul care sa-ti atraga in mod special atentia?, apoi dupa ce iti spune, ii multumesti, si adaugi ceva sa se lege cu subiectul filmului, de ex : mi-am amintit ceva amuzant legat de vara/iarna trecuta, eram cu parintii...si tata a zis..etc, si asa incepeti sa vorbiti! Nu e greu! Mai bine fapte decat multe cuvinte! Daca faci si te porti cum am specificat, vei avea deja cateva chestii care ii va placea la tine (si foarte rare, pentru ca baietii acum nu prea au aceste, dar unei fete i-ar placea enorm sa vorbeasca cu un baiat manierat, educat, politicos, prietenos, atent cu ea, care ii cere parerea, care e respectuos), si ai grija, ca ceilalti te pot invidia si te pot convinge sa fii ca ei, iar apoi sa pici in plasa, iar fata pe care o placi sa se indeparteze de tine. Abia dupa o discutie cum ti-am spus, incepi sa o intrebi doar cateva chestii despre ea, asa nu o vei plictisi! Mult succes!

2 răspunsuri:
| Npcnpcnpcnpc a răspuns:

Hei, si eu am tot 15 ani si trec la liceu.
Aparent, eu sunt fix opusul tau laughing)
Sunt cam bataus, cand ma iau in gura cu cineva imi vine mereu ce sa zic, si si stiu sa vorbesc cu fete.
Eu aceste calitati le-am avut cam mereu. Daca pana acum nu ai fost asa macar putin, nu ai nicio sansa sa devii mare golan.
Oricum, tu esti cel din poza de profil? Zici ca esti fata, sa mor eu laughing cred ca la scoala erai un fel de papa-lapte sau ceva

| ihnei a răspuns (pentru Npcnpcnpcnpc):

Maaai freeend te bate vantu'?