| anonim_4396 a întrebat:

am 15, aproape 16 ani și tocmai m-am certat cu mama din cauza unui hickey făcut de iubita mea.
I-am zis că dacă nu fac acum la adolescență, atunci când? La bătrânețe? Când o să am familia mea?
Chiar nu înțeleg gândirea asta. E doar un hickey, nu am fost omorât.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Familia ta o poti avea dupa 20-25 de ani, cand esti matur si capabil sa ti-o intretii.
la 15 ani esti inca copil, abia intrat la pubertate, in crestere, care are unica responsabilitate: sa mearga la scoala si sa invete!
Iubitele se manaca ceva mai tarziu, dupa 17-18 ani, cand mai cresti si esti capabil sa intelegi ce se intampla cu adolescentii.
La 15 ani iesi si bati mingea pe maidan, sau faci un sport, daca ai atata energie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing)))) Deci tu te referi ca daca nu faci acel "hickey" acum la tinere, atunci cand? Daca da, sa stii ca este o mentalitate si mai si decat cea a mamei tale. Pai tu faci asta doar pentru ca esti adolescent? Ca altadata este prea tarziu? De ce mancam acum, ca putem face asta sau ca simtim nevoia si trebuie sa supravietuim?
Pare ca privesti totul ca pe o joaca, insa lucrurile nu trebuie sa stea asa. Faci ce faci pentru ca asta simti, asta te face fericit, nu pentru ca este o moda, este in trend sau alte abureli ale varstei. Un om matur ar stii asta.

Si da, nu ai fost omorat, nu trebuie sa faca caz din asta, aici ai dreptate. Totul este ok.

| Donsavas a răspuns:

Asta le faci de la 18 ani. Nu la 15. Dai dovadă de imaturitate cu orice ai face stiind ca esti minor.

Răspuns utilizator avertizat
| bizonu123 a răspuns:

Bro, ea incearca sa te protejeze. Tu pastreaza-ti calmul si incearca sa o intelegi.