| MadalinGGG a întrebat:

Am 16 ani și vreau barba laughing) dar nu am deloccc, daca dau cu aparatul de ras cam o data pe zi /o data la 2 zile, oare o sa îmi crească mai repede și mai deasa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, barba nu creste nici daca dai cu lama de 10 ori pe zi, totul se intampla hormonal, iar tu esti inca in perioada adolescentina, iar pana nu atingi varsta maturitatii (20-25 de ani), nu va creste nici mai repede si nici mai deasa, indiferent de toate eforturile tale.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Poti sa dai si de 10 ori pe zi cu aparatul de ras, dar barba nu o sa-ti creasca mai repede, si eu credeam asta la 16 ani, imi spuse niste prieteni ca daca dai cu aparatul de ras, iti creste mai repede barba nu e adevarat, mai bine lasa sa creasca ea asa in voie, dara daca vrei sa-ti creasca mai repede, du-te la APTECA si intreaba de solutie ca sa-ti creasca barba mai repede, dar sa stii ca e foarte scumpa. Sanatate!

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Nu-ti vei mai dori dupa ce vei avea big grin trust me

| Imgonnakillyou a răspuns:

Fetele folosesc pentru gene si sprancene mai dese ulei de ricin. laughing poti lua o sticula (e foarte ieftina in farmacii) si sa-ti masezi barba inainte de culcare, sper sa mearga laughing