| Aristocrat96 a întrebat:

Am 17 ani invat la liceu.Am o colega in clasa foarte simpatica,draguta, desteapta mai pe scurt imi place mult de ea.Tot incerc sa o abordez,glume,gesturi, atitudine si vad ca si ea ar vrea sa-mi zica parca ceva insa situatia e ca suntem intr-o clasa si intr-un fel este o teama poate de faptul cum se vor uita altii.Intr-o zi dupa lectii am luat-o cu flirtul si atingeri totul mergea bine doream sa o sarut pina nu a intrat un coleg si ea a plecat.Acum ma ignora.Nu stiu ce sa fac sa astept, ori nu mai are rost sa incerc in contectul dat.Deja nu mai stiu parca as vrea sa imi gasesc una, sa o uit. Am incercat pe scurt dar cred ca mesajul a ajuns, voi cum ati proceda?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Eu as ataca in sensul direct. Adica, as zice in fata clasei ca cea de care imi place cel mai mult si o stimez, si ea nu stie (asta este important sa subliniezi) este X.

In felul asta, ii pui pe toti pe ganduri.

Apoi iei pe una din clasa cu care tipa aceea se intelege bine si o rogi sa va faca lipeala.

Si gata.

| Ichnat a răspuns:

Spune-i ca o placi!

Totul a mers bine cand ai flirtat. Ce poate merge mai prost? Adica, daca nu ii spui nimic oricum ai pierdut-o. straight face

Si tu chiar crezi ca o sa mai gasesti alta fata simpatica, draguta si desteapta asa usor? big grin

| DaianMarian a răspuns:

Insista