| Mustata55 a întrebat:

Buna!
As vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi daca se poate.
De curand am inceput din nou sa traiesc acele sentimente pe care le-am avut pentru fata pe care o admiram si o simpatizam.
Am fost coleg de liceu cu ea 2 ani de zile iar apoi s-a mutat din liceul in care era cu mine si a continuat clasa a 11 si a 12 in alta parte: pe atunci cand am inceput sa o plac ea avea prieten deja si nu prea am avut ce sa fac, dar acum ea e singura si as vrea sa mai incerc inca o data sa incerc sa o cuceresc. Stiu mai totul desprea ea dar nu prea stiu cum sa o abordez...
M-ati putea ajuta in vreun fel cu ceva sfaturi/pareri cum sa fac ca sa o abordez sau macar sa incerc ceva ca ea sa vada ceea ce simt pentru ea?

Răspuns Câştigător
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Spune-i, pur si simplu! Cred ca sunteti destul de mari sa va marturisiti sentimentele.
Daca te refuza, nu renunta.Incearca sa o convingi atunci ca tu chiar tii la ea.
Eu asta as fi facut daca as fi fost baiat.Adica, uita-te la pustii astia de la 12 ani in colo.Toti au iubite si nu cred ca au tras de timp prin biletele sau alte mijloace.
Nu stiu daca te-am ajutat prea mult, dar mult succes cu ea. Daca este o fata serioasa sigur iti va aprecia sinceritatea.
Pa!

| Mustata55 explică (pentru Cσcσ):

Multumesc pentru sfat, am sa incerc sa vorbesc cu ea si da e o fata foarte serioasa dupa mine cred ca ne-am potrivi suntem chiar si de aceeasi zodie si stiu cel mai bine ceea ce ii place si ceea ce o stanjeneste.Eu o plac foarte mult, totusi am sa vorbesc cu ea sa vad ce spune.happy

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Invit-o la un suc şi vorbeşte cu ea.
Poate şi ea te iubeşte, dar nu a ştiut despre tine.

| Mayar a răspuns:

Poti in mjii de feluri, gasesti mii de pretexte sa intri in vorba cu ea. Fi inventiv!
App, si pe youtube sunt multe videouri pe tema asta.

Pur si simplu o abordezi, cu 'scuza' ca ati fost colegi. O intrebi ca ce ma iface, cum o ma iduce, ca ar ma itrebui sa iesiti din cand in cand. Iesiti, discuti cu ea despre preocuparile ei - fetelor le place sa tot turuie din gura pana nu mai pot! Nu zic asta pentru ca eu as fi asa, poate sunt, poate nu, in fine! ci pentru ca am si eu prietene. O ora doar ele vorbesc big grin I don't want to see
Deci, stai linistit ca reusestiwinking