| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa plec in afara in vacanta asta dar e o problema. Ai mei sunt despartiti si tata nu imi da voie sa plec. Am vorbit cu un prieten, lucreaza la o firma de curierat si mi-a spus ca as putea trece vama cu 200 de euro, fara sa stie nimeni nimic. Voi ce credeti? Sa risc?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trecerea frauduloasa a granitei e o infractiune destul de grava... dar tu poti incerca. tatal tau deca afla poate oricand sa ii acuze de rapire pe majorii care te insotesc

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă nu mai ai răbdare încă un an ca să faci 18 ani și să devii major atunci da, riscă. Oricum, dacă vei fi prins așteaptă-te la consecințe.