| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 14 ani si am nevoie de 1500lei pana in vara. Pot strange cam 1000-1100 ( primesc bani de la parinti, pe care nu ii cheltul 40lei/saptamana, vine ziua mea si am pus deoparte vreo 250lei). Intrebare : Cum pot strange restul de 400-500 lei? Multumesc happy

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cere si tu 45 ron pe saptamana in loc de 40

| drogh a răspuns:

Ai putea să te oferi să vinzi pliante sau să întrebi vecinii dacă nu cumva au nevoie de un ajutor menajer sau să ai grijă de vreun copil.

| KimEunJung a răspuns:

Pai... Mai este pana in vara asa ca ai putea sa participi la concursuri pe net pana ce castigi banii. Sau du-te la FamiliaDa. big grin Succes!

| BladeMaster861 a răspuns:

Muncestilaughing

| Ionanu a răspuns:

Iti dau eu ma. Ma invatat cineva sa fiu darnic cu saracii happy

| Grigg_Katalin_1999 a răspuns (pentru Ionanu):

1) Mu! e 2) Le pot cere parintilor, dar vreau sa strang singur banii astia. 3) Mai treci pe la scoala uneori, ca si pe mine "ma" invatat cineva sa scriu corect.