| JaguarSType a întrebat:

Am o intrebare! Am nevoie de o suma de bani pana de Craciun dar nu stiu cum sa strang banii! Mereu cand incerc sa pun bani deoparte sa ii strang imediat cand imi vine mie pofta de ceva ii cheltui. Deci cum as putea sa reusesc si eu sa strang bani si sa nu ii mai cheltuii pe prostii?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa-i depui pe un card. Astfel nu vor mai fi la indemana pentru tentatii.

| JaguarSType explică (pentru Salontanul):

Salontanul- am card la Brd dar cum as putea sa depun bani pe card?

| Salontanul a răspuns (pentru JaguarSType):

Mergi la banca cu ei

mira
| mira a răspuns:

Fixeaza-ti un scop clar si intareste-ti vointa.

| ZEU93 a răspuns:

Lucreaza la vointa si o sa reusesti

| MiyakoSaki a răspuns:

Incearca sa te abti. Daca nu poti, da-i unei persoane de incredere sa-i tina in locul tau.Asa nu vei mai avea probleme happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da i altcuiva sa ii pastreze

| AdrenalinTm a răspuns:

Fa un imprumut la providentlaughingcand nu ai
sau cum iti place sa te bati fa-o pentru banihappy

| JaguarSType explică:

Multumesc pentru raspunsuri happy

| Mihai04Radu a răspuns:

Deci deschide un cont la Bcr/Brd s-au alta banca si depune de exemplu 500ron pe trei luni sau pe doua tu stii si asa daca nu sunt an casa te vei putea abtine cred.La mine a dat rezultate aceasta metoda. Funda please