| ioneldan a întrebat:

am aproape 15 ani si am inaltimea de 1.72 cm. oare voi creste pna la 1.82-1.83 cm la 18 ani? tata are 1.80 cm

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Evident ca vrei creste, mai ales daca o sa practici un sport precum inotul sau baschetul! Oricum pentru varsta ta ai o inaltime destul de ok, pana la 21 de ani o sa tot cresti!

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,este importanta si inaltimea mamei tale.Presupun ca ea a fost mai scunda decat tatal tau.Deci daca tatal tau are 1.80 iar mama ta sa spunem ca are 1.75 tu vei creste in jur de 1.80. Este foarte putin probabil sa depasesti acesta inaltime.Si pana la urma, iti place sa fi atat de inalt? La 1.78-1.79 esti chiar OK.

| MrAlex a răspuns:

Daca faci vreun sport...sau sa alergi in fiecare seara ai sansewinking

| strengaritzza a răspuns:

Nu e neaparat sa cresti si tu ca tatal tau. Iti dau un exemplu. Tata are 1.86, fratele meu 1.79 iar eu sunt mai mica am 1.60. Depinde ce constitutia fiecaruia.