| ioneldan a întrebat:

implinesc 15 peste 3 luni si am inaltimea de 1.72 cm.pana acum am crezut ca l-am mostenit pe tata el are 1.80 cm dar vad ca nu. pentru ca aproape toti colegi mei sunt mai inalti ca mine(au de la 174 cm pna la 1.83 cm si majoritatea sunt mai mici ca mine cu un an). oare mai am sanse sa fiu cat tata la 18 ani?( dati-mi sfaturi dar fara raspunsuri cu sport).

2 răspunsuri:
| GarryOfLivia a răspuns:

Basket ar fi o solutie la sportul asta cresti foarte repede si apropo nu e bine sa fii nici inalt eu am un coleg e intra 6 a si are 2m si incearca sa nu stai noaptea pana tarziu deoarece in somn cresti mai repede

| GeoElla a răspuns:

Ai sansa...baietii se dezvolta mai greu decat fetele si poti sa cresti intr-un timp scurt, eu de exemplu in clasa a4-a aveam 1, 40m si in clasa a7-a am ajuns la 1, 69 si sunt fata. iar pe clasa a10-a am fost la sala 2 luni si am mai crescut cativa cm, nu multi...deci ai sanse daca la varsta asta ai deja 1.72 si daca ar fi sa faci sport ai grija ce, sa nu tragi de haltere ca alea iti opresc cresterea, ar fi bine sa faci inot

funda!