| Robert061992 a întrebat:

Salut Tpu.Am avut permisul retinut timp de 3 luni pentru viteza.Se apropie data cand trebuie sa il ridic de la politie.Cu ce documente trebuie sa ma prezint sa ridic permisul? Mentionez ca nu mai am dovada. Poate fi vreo problema sa nu il pot ridica?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legea asa spune ca trebuie sa ai cartea de identitate si dovada. In caz ca ai pierdut-o te duci la un notar, dai o declaratie pe propria raspundere ca ai pierdut-o si platesti o suma ( 30 lei in 2007. Acum o fi dublu). Mergi cu ele la politie si gata.