| Crapatel a întrebat:

Salutare! Am permisul reținut 60 zile, dovada a expirat pe 8 ianuarie, teoretic luni 11 martie ar trebui sa îl pot ridica, întrebarea mea este, ce se întâmplă dacă nu îl ridic și sunt oprit de poliție, eu fiind la volan?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se intampla ca vei fi amendat pentru neprezentarea la control a permisului de conducere.

| darrio2007 a răspuns:

Amenda pentru neprezentarea actelor. Mergi cu autobuzul cand il ridici pe 11, adica azi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa iei o amenda ca nu ai documentele la tine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca sti ca nu ai permis de ce te urci nene la volan, chiar asa timpit esti?

| vlllaaddd a răspuns:

Du-te cu bolt sau uber

| norisorulpufos a răspuns:

Salutare!
Cum ai numărat cele 60 de zile?
După calculele mele trebuia să iei deja permisul.

| Crapatel explică (pentru norisorulpufos):

Nu am avut când să merg dupa el, am spus 11 pentru ca atunci am timp liber și e cel mai sigur.