| Darvid a întrebat:

Salut TPU, am avut un conflict acum 2 zile. Eu cu o fosta prietena mai vorbeam după ce am iertat-o de 10 ori. Ea zicea ca ma place dar peste câtva timp nu. De exemplu acum 7 zile ma plăcea și acum 6 nu. Ea are un coleg care este băgat la mijloc. Acel coleg i-a zis sa îmi dea Block și mie dar și lui. Ea a zis ca pe el îl iubește și nu ii poate face asa ceva, când mie da. Colegul asta al ei face dezacorduri, nu scrie corect gramatical, o înjura și m-a lăsat pentru el. Eu acestei fete i-am dat inima și îi aduceam flori și a aruncat cu ele. Cum as putea sa uit? PLUS ca am o colega de 2 ani(sunt a 10-a) care cred ca ma place pentru ca mereu când se uita la mine zâmbește, iar când eu ma uit la ea ea întoarce capul. Râde drăguț la glumele mele și eu la ale ei. Ma place? Eu o plac. Și cum pot uita de grebla aia pe care am iertat-o de 10 ori? Va rog sa răspundeți dacă ma place colega mea ca as vrea sa fie iubita mea și sa uit de grebla aia. Dau funda la cel mai ajutător răspuns. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Dacă îl iubește pe el și ți-a spus in față nu ai ce sa mai faci ia îl iubește pe el sfat frățește din suflet și inima las-o sa fie fericita chiar regret și îmi pare rău pentru tine frățiorul meu dar la ales pe el trebuie Sao lași sa fie Fericită știu te doare nu poți defini știu cum este nu poți defini durerea te doare sufletul inima dar fericirea ei? Te-ai gândit la asta? Macara o singura data nu fi ca mine egoist las-o să fie fericita cu Adevărată dacă o iubește cu Adevărată din tot sufletul tău și inima ta da cu Adevărată o lași sa fie fericita o lași sași trăiască viața nu spun sa renunți nu renunț nu ai de ce stai in spatele ei ai grija de nu pățească ceva intereseze dacă este bine are ceva pe suflet pe inima cum este cum se simte vezi dacă are probleme stai in spatele ei știu ca doare da nu ai ce poți face chiar nu ai ați trebuie un miracol sa revină la tine așteptata nu renunț timpul a-și va spune cuvântul prima iubire singura iubire Adevărată sufle inima memorie

| ion326 a răspuns:

Ca sfat îți zic sa nu te pui într-o relație cu cineva pentru a uita alta persoana.