| EX_AL_2002 a întrebat:

Am dat evaluarea nationala si mi-am calculat eu media cu aproximatie si mi-a iesit 7.25, iar la liceul unde as vrea se intru, la profilul stiinte ale naturii se cere media 7.66.Credeti ca as putea sa fiu acceptat?

4 răspunsuri:
| Notmyaccount a răspuns:

Cum adica se cere? De mult nu mai cer liceele media cu care intri. Totul depinse de rezultatele din tara. Daca vor fi mai slabe se va intra cu o medie mai mica si poate vei avea sanse. ( eu sincer nu prea cred... E prea mare diferenta.) Dar daca rezultatele sunt mai mari, clar se va intra cu o medie mai mare.

| gardianuf a răspuns:

Sa-ti incerci norocul doar nu ai de pierdut nimic, este o sansa foarte mare mult succes!

| Borsecuț a răspuns:

Depinde. De la an la an mediile de admitere tot scad. Sunt sanse sa intri, si in acelasi timp sa nu intri. Acum este si in functie de mediile tuturor celorlalti copii. Mediile din acest an vor fi sigur mai mici decat cele din anul precedent pentru ca asa se intampla mereu. Dar nu trebuie sa te bazezi pe asta. De obicei nu scad cu asa mult. Intre 7.25 si 7.66 este o diferenta destul de mare. Eu nu cred ca anul acesta ultima medie va fi mai mica de 7.50. Deci nu stiu exact ce sa spun, cred ca sansele sa nu intri sunt mai mari...

| Carp_Victor_2001 a răspuns:

Sigur vei intra sunt doar cateva sutimi