| Melania2421 a întrebat:

Sunt clasa a 8a și am o întrebare in legătura cu liceul Iulia Hasdeu. As vrea sa intru acolo și cred ca voi avea medie. Ce credeți? E bun la profilul științe ale naturii? Media la bac mi s-a părut mică. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| MariusFD96 a răspuns:

Media la BAC difera de la o persoana la alta. E problema lor la ce au invatat mai mult sau mai putin. Toti profesorii isi fac treaba in orice liceu. Iar tu daca vrei sa inveti, bine, daca nu, iarasi bine... Crede-ma pe cuvant. Eu am facut liceul in Iuliu Maniu. Se intra cu 6.72. Nu stiu daca luau 3 elevi bac-ul pe fiecare an. Dar profesorii isi fac treaba. Chiar daca eu la mate aveam 2 si dormeam la majoritatea orelor. Profa era foarte buna, explica foarte bine. Doar ca nu voiam eu sa invat. La fel si la romana, chimie, fizica. Deci profesorii isi fac treaba. Important este sa ti-o faci si tu pe a ta. Eu unul recomand si liceul Gheorghe Sincai daca esti din Bucuresti. Succes!

5 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Bucuresti. Acolo e Hasdeu. E un liceu bun si cu,, pretentii". Trebuie sa te tii tare. Eu te-as sfatuit sa dai acolo daca ai medie buna! Spor!

| Melania2421 explică (pentru AutumnDay):

La romană cred ca iau peste 9.50. Stiu ca e bun la filologie, dar la științe? Media la bac e in jur de 5 cred.e foarte mică. Ești in Hasdeu?

| AutumnDay a răspuns (pentru Melania2421):

Nu, nu sunt la Hasdeu, am ceva mai multi ani de cand am terminat liceul. Media la BAC difera de cat invata fiecare si nu stiu cat de relevanta e, mai ales in cazul in care tu ABIA URMEAZA SA INTRI LA LICEU, deci nicidecum nu vorbim de bacalaureat. Mai ai pana atunci si nota ta la BAC depinde exclusiv de cat iti dai interesul sa inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate spui si din ce oras esti, zic si eu.