| GabrielaAmii a întrebat:

Mi-am calculat si iau nota 8 la evaluarea nationala la matematica si nota 10 la evaluarea nationala la romana, iar media care imi iese pe 5-8 este 9, 84. Intrebarea este: Pot sa intru cu aceasta medie la C.D. Loga (Timisoara) sau Colegiul National Bantean (stiinte ale naturii)? Eu cred ca nu, fiindca majoritatea vor lua note foarte mari la evaluare nationala...

Răspuns Câştigător
| Simina1619 a răspuns:

Deci media ta de admitere ar fi: 9, 42.

Din cate am vazut in cartea primita "ghidul candidatului"-timis, ultima nota cu care s-a intrat la :

Loga: este in jur de 8, 5 - 9 (de la 8, 39 pana la 8, 90_

La colegiul banatean la fel.

Cu media asta eu zic ca intri.

Succes!

| GabrielaAmii explică (pentru Simina1619):

Multumesc pentru raspuns, Simina.
Sper si eu sa intru...

2 răspunsuri:
| GabrielaAmii explică:

Banatean*