| HNicolas a întrebat:

Salut TPU. Am dat un test ceva zile si cred ca voi lua 1 din cauza ca nu am stiut chiar daca m-am straduit la matematica si mi-e frica de parinti ca afla nota aceasta nu ca mi-ar face. Nu stiu ce dar mi-e rusine cu aceasta nota la matematica, miercuri cred ca voi afla rezultatele. Am facut doar 1 exercitiu care nu cred ca e corect si restul 3 exercitii dar fara raspuns final

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata un motiv foarte serios sa mai alasi joaca si joculetele si sa pui mana sa lucrezi zilnic la matematica, fiindca matematica se invata numai rezolvand zeci si sute de exercitii si probleme.

In ce priveste nota mica la matematica, va trebui sa le spui curand parintilro, ca te aduce in stare de corijenta.

| AngelicLing a răspuns:

Aia e, nu înseamnă ca ești prost, nu toată lumea înțelege matematica. pur și simplu. nu te teme spune le adevarul sau încearcă sa iei meditații. nu e sfârșitul lumii calmează te

| PăpușaDeDaPsihologieIași a răspuns:

Fugi de acasă!